Szkoła Podstawowa nr 8 im.

3Warszawskiego Pułku Pontonowego

Przedszkole Publiczne nr 7 "Leśna Kraina"

Galeria "Poddasze"

Bannery

g

straz

Kwietniowi Antypiraci w Zespole Szkół nr 8

Zmiana Czcionki

W kwietniu w Zespole Szkół nr 8 we Włocławku miały miejsce lekcje dotyczące zagadnień z dziedziny prawa autorskiego pod tytułem „Kwietniowi Antypiraci”.  Jest to ogólnopolska akcja zorganizowana z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przez Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycielskiej we Włocławku. Mimo iż przedsięwzięcie cieszy się coraz większą popularnością w całej Polsce -  to z Włocławka nasza szkoła jest pierwszą, która podjęła się realizacji tego zadania. Temat zajęć przeprowadzonych w klasie VIa i VIb  brzmiał: „Nie jestem piratem, czyli o legalnym korzystaniu z utworów” i przybliżył zasady korzystania z zasobów Internetu w sposób zgodny z prawem.  Młodzież poznała pojęcia takie jak prawo autorskie, własność intelektualna, plagiat itp. Na pamiątkę wzięcia udziału w lekcjach młodzież zostawiła odcisk dłoni na plakacie z napisem „Nie jestem piratem”, który można zobaczyć w bibliotece.

Relację telewizji CW24 z zajęć przeprowadzonych z klasą VI a można obejrzeć pod adresem: